ZAJÍMAVOSTI

Všechny uvedené techniky si můžete vyzkoušet live s námi na společných setkáních, workshopech

Léčebné hudební nástroje - GOGNY

Závěr kvantové fyziky je, že se vše hýbe, vibruje.

Ač to tak nevypadá, toto úzce souvisí s naším zdravím. Abychom se cítili dobře, je potřeba, aby naše buňky kmitaly ve správném rytmu. Vzácné kovy, které se používají k výrobě léčebných hudebních nástrojů jako jsou gongy, Tibetské mísy, zvonky, činelky apod. dokáží přenášet rezonance až do buněčného jádra. Tím uzdravují naše tělo i psychiku.

 Zeptala jsem se své kamarádky a interpretky Mirky Raškové v čem je síla gongů. Zde je její odpověď

"Je to velmi silná vibrace, která nastoluje meditativní stav, kdy mozkové vlny a tělo jsou v souladu a tím dochází k uvolnění a obnově. Pomůže nám vypnout a vnímat jen tady a teď. Snižuje stres a posiluje imunitu. Navyšuje energii a zlepšuje kvalitu spánku. Vyvede vás z omezení prostoru a času"

Na poslední větu bych ráda navázala vlastní zkušeností. Při poslechu gongů mám vždy pocit, že moje duše si kdesi létá a uzdravená a šťastná se mi vrátí zpět :-)

I VY SE MŮŽETE NECHAT NALADIT A VYLADIT NEBESKÝMI GOGNY 12.6. koncert je součástí celodenního workshopu v Proseči. Po dohodě je možné zúčastnit se jen jeho

VIDEO JE ILUSTRAČNÍ, NA MIREČKU SE I KRÁSNĚ DÍVÁ NEJEN POSLOUCHÁ :-)

Vizualizace

Vzpomínáte si, jak jsme si přestavovali, že jsme princezny, rytíři ...... vraťme se k tomu :-)

Představujme se si co bychom chtěli, nějaké místo, kde je nám krásně a to detailně, se všemi barvami, zvuky, vůněmi, pocity. Sněme, fantazírujme a užívejme si přítomnost v té situaci, v tom pocitu radosti, vděčnosti, klidu. Pokud to vydržíme denně alespoň 21 vteřin, máme velkou šanci, že se to začne v našem životě realizovat. 

MUDr. Bernie Siegel ve své knize Láska, medicína a zázraky popisuje vyléčení z rakoviny pomocí vizualizace.Kdy si lidé představovali jak nádor ničí, odnášejí, rozpouštějí apod. Vizualizace má větší sílu než si vůbec dovedeme připustit. Proto hlídejme své myšlenky a snažme se je udržet na té příjemné straně

Mantry

Pomocí hlásek, slabik, slov a slovních spojení převzatých zejména ze sankrtu, se můžeme spojit s naším vnitřním vedením. Pomáhají nám uvědomit si, přijmout a ocenit vlastní zdroj energie, zdraví. Nejznámější a nejsilnější je "ÓM"

Můj syn říká, že budu ve 105 letech levitovat doma v kuchyni 20cm nad zemí a zpívat Óm.....Synátor jedné mé kamarádky zase uklidňuje maminku, když se rozčiluje slovy "Maminko, hezky se nadechni a řekni Óm". Dcerka další známé jí doporučila, aby Óm zpívala pořádně, protože pak prý nebude křičet až se zase budou učit.... 

Tak sami vyzkoušejte jak moc je ÓM kouzelný :-). Vydržte zase alespoň 7 minut 7 dní. Můžete poslouchání manter kombinovat s dechovým cvičením z minulého týdne

A kdo by nechtěl sánskrt, může vyzkoušet mantru 80. let...."Nám to vyjde, co chcem máme, s větrem v zádech počítáme....." Jako vážně? Michal David jako alternativa k duchovním textům? A proč ne? Důležité je poselství a vibrace slov. A pokud se do morku kosti, jádra buňky přesvědčíme, že nám to vyjde, bude se nám žít lehčeji a lidé nám půjdou spíš na ruku než po krku :-)

Mé oblíbené mantry

Dechová cvičení

Vědomý dech je nejjednodušší metoda jak se pojit sám se sebou (svou duší, vyšším já, vesmírem, bohem....názvů je spousta). V odkazu níže je popsána jednoduchá technika. Zkuste ji 7 minut, 7 dní a uvidíte :-)