Léčebné účinky vibrosauny

Vibrosauna je rozdělena do několika částí.

 Hlava -  kolem hlavy proudí záporně ionizovaný vzduch, který příznivě ovlivňuje psychicku.

Tělo -  vibrující deska, která masíruje oblast zad a nohou. Intenzitu vibrací si můžete libovolně měnit. Navíc může být odlišná pro horní a dolní část těla. Dále zde dochází k ohřívání vzduchu až na 80C. Teplotu si opět můžete sami regulovat

Vibrosauna doporučována jako podpůrný prostředek při 

1. redukci nadváhy 

2. uvolnění psychiky, úlevu od každodenního stresu , nespavosti

3. artritických a revmatických bolestech 

4. svalových bolestech

5. posílení imunity, detoxikaci

6. posílení činnosti ledvin

7. jako pasivní forma cvičení

I přesto, že to není klasická sauna, zakončuji terapii sprchou a ponořením do studené vody....a dějí se zázraky :-)

Mezi kontraindikace absolvování vibrosauny patří těhotenství, implantovaný kardiostimulátor, epilepsie, nádorová onemocnění, rozsáhlé varixy, poruchy termoregulace, krvácivé stavy, užívání fotosensibilizujících léků či nemoci srdce a cév.

Jeden cyklus prohřátí trvá 30min. + 30min. je na převlečení, sprchu a koupel ve venkovní ochlazovací kádi. Cena 300,-
 Na terapii SE MŮŽETE OBJEDNAT POMOCÍ FORMULÁŘE 🙂

Řešení patologického cytologického nálezu

V květnu jsem byla na preventivním vyšetření na gynekologii. Ve stěru z děložního čípku byly zjištěny patologické buňky. Půl roku jsem praktikovala následující věci a minulý týden jsem obdržela výsledky z kontrolního stěru...VŠE OK. :-)

Podělím se s vámi o metody, které mi pomohly. Můžete si vybrat  jen něco. I jeden krok je pořád lepší než stagnace. Věřím, že vám to pomůže. Nemusíte nečinně sedět s rukama v klíně a jen se bát, jak dopadne kontrola. :-)

Pokud máte pocit, že potřebujete něco probrat hlouběji, můžete se na mě obrátit. Nabízím konzultace osobní i po telefonu nebo pořádáme společná setkání, cvičení a tančení pro ženy

1. Hlídám si Ph těla, piji citronovou vodu, vodu s jablečným octem a jím hlavně zásadité potraviny

2. Vyživuji tělo pomocí zelených potravin - bio chorelly a ječmene (ty vám mohu sehnat)

3. Užívám Coriolus (královskou houbu - tu vám také mohu sehnat, dokonce levněji než je běžná cena)

4. Dělám autopatii (skvělá paní terapeutka je Helena Žďárová v Litomyšli)

5. Používám léčebné kameny, hlavně šungit a pak takový, který na mě zavolá. Kameny si buď lepím náplastí na břicho nebo se dají použít i vnitřně (vkládají se přímo do yoni)

6. Používám bylinné čípky (rakytník + malavit - mohu vám sehnat)

7. Používám bylinné čistící kuličky pro ženy (od green word - mohu vám sehnat) a bylinnou napářku

8. Otužuji se

9. Zpívám mantry. Praktikuji krije z kundalini jogy, očistné meditace a modlitby pro první a druhou čakru

10. Držím si mysl ve vysokých vibracích. Nečtu, neposlouchám a nebavím se o ničem, co by mě házelo do smutku, strachu, nenávisti atd.... Obklopuji se radostí a lidmi, kteří to mají podobně :-)

Držím palce a věřím, že vaše tělo i duše ví, co dělá a také zná odpověď jak si pomoci 

Léčebné hudební nástroje - GOGNY 

koncert 9.10. v Luži

Závěr kvantové fyziky je, že se vše hýbe, vibruje.

Ač to tak nevypadá, toto úzce souvisí s naším zdravím. Abychom se cítili dobře, je potřeba, aby naše buňky kmitaly ve správném rytmu. Vzácné kovy, které se používají k výrobě léčebných hudebních nástrojů jako jsou gongy, Tibetské mísy, zvonky, činelky apod. dokáží přenášet rezonance až do buněčného jádra. Tím uzdravují naše tělo i psychiku.

Zeptala jsem se své kamarádky a interpretky Mirky Raškové v čem je síla gongů. Zde je její odpověď

"Je to velmi silná vibrace, která nastoluje meditativní stav, kdy mozkové vlny a tělo jsou v souladu a tím dochází k uvolnění a obnově. Pomůže nám vypnout a vnímat jen tady a teď. Snižuje stres a posiluje imunitu. Navyšuje energii a zlepšuje kvalitu spánku. Vyvede vás z omezení prostoru a času"

Na poslední větu bych ráda navázala vlastní zkušeností. Při poslechu gongů mám vždy pocit, že moje duše si kdesi létá a uzdravená a šťastná se mi vrátí zpět :-)

I VY SE MŮŽETE NECHAT NALADIT A VYLADIT NEBESKÝMI GOGNY. koncert je součástí celodenního workshopu (viz. seminareworkshopy) v Proseči. Po dohodě je možné zúčastnit se jen jeho

Více info o interpretce

Autopatie 

Jedná se o léčebnou metodu sestavenou Mgr. Čehovským. Vychází z informativní léčby. Ze sliny, dechu nebo  prány je možné "vytáhnout informaci" a potom vrátit tělu. Tím umožníme zahájení autoimunitní reakce. Metoda se používá nejen na léčbu těla, psychiky, ale i na otevření a vyladění vědomí.

Po konzultaci s terapeutem nebo i vlastní diagnostice si preparát vytváříte sami. Celou metodu a množství kazuistik popsal Mgr. Čehovský ve svých knihách. Helena pracuje s autopatií mnoho let. Přivedly jí k tomu vlastní závažné zdravotní potíže. O její práci si můžete přečíst zde

Úplněk

Mění vlhkost a tlak vzduchu, teplota, elektrické a magnetické pole. Také energie, která se pohybuje při úplňku vně organismu se snadno ztrácí. Proto nás intenzivní aktivita může rozhodit. Většinou se věci, problémy a neduhy "zametené pod koberec" dostávají při úplňku ke slovu. Můžeme se na to připravit a nenecháme se zaskočit. 

Tělo i mysl je dobré v této fázi měsíce držet pěkně v klidu, něze. Je to čas pečovat o své blízké ale také o sebe. Velmi užitečné je ladit se na svá přání. Protože nás napadají cesty, jak je realizovat. Býváme velmi kreativní. A dokážeme prožít radost i při pouhé vizualizaci. Což je pro manifestaci (prostě aby se to už konečně v našem životě dělo doopravdy:-) velmi důležité (viz video a článek vizualizace)

Klidový režim si můžeme dát i v jídle. Omezení porcí, druhů jídla nebo opravdu den bez, je dalším způsobem, jak uslyšet nejen kručení v břiše, ale i svou duši. Více si o půstu napíšeme příští týden.....

Je dobré se vyvarovat lékařským zákrokům, sportovním výkonům, silně stresovým situacím. Pokud to nejde, je dobré se připravit pomocí např. dechových technik, manter apod. (viz videa a články níže)

Pohyb je fajn i při úplňku. Jen by měl být pomalejší, táhlejší...Ideální jóga, tai chi, tchi kung nebo tanec. Spojením všeho dohromady vzniká léčebný tanec. Pracuje přes jemné vlny, které procházejí naším tělem i životem. Můžete ho vyzkoušet s námi každý úplněk. Rozpouští bloky, napětí a bolest nejen na těle, ale hlavně na duši :-*. Vždy pracujeme i s tibetskými mísami, které naši práci dokončí. 

Více na 

Léčebné hudební nástroje - šamanské bubny

Bubny stejně jako gongy a tibetské mísy pracují s vibracemi a zvukem. Dokáží se naladit na naši buněčnou podstatu a jádra rozvibrovat ve správných frekvencích. Úder do bubnu naše tělo čte jako tlukot srdce. Díky tomu se můžeme zaktivovat nebo naopak zklidnit. 

pokud se účastníme pasivní muzikoterapie a někdo druhý nás "obubnovává" :-) můžeme si kromě léčivých účinků užít také pozornost a péči. Aktivní muzikoterapie je o intenzivním naladění se na nástroj a přijímání vibrací celým tělem. Obě polohy si můžete u nás vyzkoušet. 

Součástí hodiny bubnování je i chvíle, kdy jste položeni doprostřed kruhu a obklopí Vás síla a energie ostatních. Správně zvolená hudba, váš zpěv manter a údery do bubnů Vás dokáží přenést do minulých životů, k ohňům, doprostřed šamanského léčení. Vaše duše si toto pamatuje a nastává rychlý léčebný proces.

Přes kůži bubnu s námi také komunikuje duch zvířete, ze kterého byl buben vyroben. Proto před prvním použití děláme rituál "Poděkování a souznění". Šamaňáky mám od Pavla Jasanského muzikoterapeuta, který je vyrábí už mnoho let s láskou a pečlivostí 

Léčebné hudební nástroje - GOGNY

Závěr kvantové fyziky je, že se vše hýbe, vibruje.

Ač to tak nevypadá, toto úzce souvisí s naším zdravím. Abychom se cítili dobře, je potřeba, aby naše buňky kmitaly ve správném rytmu. Vzácné kovy, které se používají k výrobě léčebných hudebních nástrojů jako jsou gongy, Tibetské mísy, zvonky, činelky apod. dokáží přenášet rezonance až do buněčného jádra. Tím uzdravují naše tělo i psychiku.

 Zeptala jsem se své kamarádky a interpretky Mirky Raškové v čem je síla gongů. Zde je její odpověď

"Je to velmi silná vibrace, která nastoluje meditativní stav, kdy mozkové vlny a tělo jsou v souladu a tím dochází k uvolnění a obnově. Pomůže nám vypnout a vnímat jen tady a teď. Snižuje stres a posiluje imunitu. Navyšuje energii a zlepšuje kvalitu spánku. Vyvede vás z omezení prostoru a času"

Na poslední větu bych ráda navázala vlastní zkušeností. Při poslechu gongů mám vždy pocit, že moje duše si kdesi létá a uzdravená a šťastná se mi vrátí zpět :-)

I VY SE MŮŽETE NECHAT NALADIT A VYLADIT NEBESKÝMI GOGNY 12.6. koncert je součástí celodenního workshopu v Proseči. Po dohodě je možné zúčastnit se jen jeho

VIDEO JE ILUSTRAČNÍ, NA MIREČKU SE I KRÁSNĚ DÍVÁ NEJEN POSLOUCHÁ :-)

Vizualizace

Vzpomínáte si, jak jsme si přestavovali, že jsme princezny, rytíři ...... vraťme se k tomu :-)

Představujme se si co bychom chtěli, nějaké místo, kde je nám krásně a to detailně, se všemi barvami, zvuky, vůněmi, pocity. Sněme, fantazírujme a užívejme si přítomnost v té situaci, v tom pocitu radosti, vděčnosti, klidu. Pokud to vydržíme denně alespoň 21 vteřin, máme velkou šanci, že se to začne v našem životě realizovat. 

MUDr. Bernie Siegel ve své knize Láska, medicína a zázraky popisuje vyléčení z rakoviny pomocí vizualizace.Kdy si lidé představovali jak nádor ničí, odnášejí, rozpouštějí apod. Vizualizace má větší sílu než si vůbec dovedeme připustit. Proto hlídejme své myšlenky a snažme se je udržet na té příjemné straně

Mantry

Pomocí hlásek, slabik, slov a slovních spojení převzatých zejména ze sankrtu, se můžeme spojit s naším vnitřním vedením. Pomáhají nám uvědomit si, přijmout a ocenit vlastní zdroj energie, zdraví. Nejznámější a nejsilnější je "ÓM"

Můj syn říká, že budu ve 105 letech levitovat doma v kuchyni 20cm nad zemí a zpívat Óm.....Synátor jedné mé kamarádky zase uklidňuje maminku, když se rozčiluje slovy "Maminko, hezky se nadechni a řekni Óm". Dcerka další známé jí doporučila, aby Óm zpívala pořádně, protože pak prý nebude křičet až se zase budou učit.... 

Tak sami vyzkoušejte jak moc je ÓM kouzelný :-). Vydržte zase alespoň 7 minut 7 dní. Můžete poslouchání manter kombinovat s dechovým cvičením z minulého týdne

A kdo by nechtěl sánskrt, může vyzkoušet mantru 80. let...."Nám to vyjde, co chcem máme, s větrem v zádech počítáme....." Jako vážně? Michal David jako alternativa k duchovním textům? A proč ne? Důležité je poselství a vibrace slov. A pokud se do morku kosti, jádra buňky přesvědčíme, že nám to vyjde, bude se nám žít lehčeji a lidé nám půjdou spíš na ruku než po krku :-)

Mé oblíbené mantry

Dechová cvičení

Vědomý dech je nejjednodušší metoda jak se pojit sám se sebou (svou duší, vyšším já, vesmírem, bohem....názvů je spousta). V odkazu níže je popsána jednoduchá technika. Zkuste ji 7 minut, 7 dní a uvidíte :-)

Vytvořte si webové stránky zdarma!